Polub nas na

THREE FALL & MELANE

Three Fall występował już na Zadymce jako trio, ale pojawienie się w zespole Melane Nkounkolo stworzyło zupełnie nową jakość. Ich dotychczasowa mieszanka jazzu, funku i hip-hopu, wzbogacona została o nowe elementy: soul, reggae i afrobeat. W swoim najnowszym albumie ” Cztery ” zaprezentowali cały asortyment możliwości. Nagrywają dla znanej wytwórni ACT.

Grupa Three Fall powstała jako trio w 2008 roku. Ich niezwykłe instrumentarium – perkusja i dwa instrumenty dęte oraz nie przestrzeganie konwencji posiadania basu lub instrumentu harmonijnego – okazały się bardzo udane. Debiutancki album wydali dla wytwórni ACT w 2011  roku. ” On A Walkabout ” zawierał instrumentalne wersje melodii Red Hot Chili Peppers, które perkusista Peppers, Chad Smith, określił jako najlepsze wersje coverowe, jakie kiedykolwiek słyszał. Po czterech latach wydali kolejny krążek ” Realize ” . Podróżują po świecie – w roku 2016 występowali w Egipcie, Katarze, Japonii i w Korei Południowej. A potem spotkali Melane … „Kiedy pracowaliśmy z artystą hiphopowym Promoe nad jednym z utworów na ” On A Walkabout „, wpadliśmy na  pomysł, by wystąpić z piosenkarką”, wyjaśnia puzonista Til Schneider. „Kiedy zobaczyłem Melane na festiwalu, od razu wiedziałem, że to jest ona. Potrafi śpiewać, tańczyć i rapować. Poza tym ma niewiarygodną charyzmę. „

Melane Nkounkolo urodziła się w Niemczech w 1986 r. Jej rodzice przenieśli się tam z Konga. Jej dzieciństwo ukształtowała muzyka kongijska, a zwłaszcza „Król rumby rocka” Papa Wemba. „Dopiero później nawiązałam kontakt z innymi rodzajami muzyki”, mówi Melane. „To, co mogłam zrobić, to rozwinąć swój własny styl, którego nie można łatwo skategoryzować.”

” Four ” to czwarty album Three Fall . Aksamitny i miękki głos wokalistki kontrastuje z celowo szorstkim brzmieniem zespołu. Trio, w którym obok Schneidera występuje perkusista Sebastian Winne i saksofonista Lutz Streun – pokazało, że w ich towarzystwie jest jeszcze miejsce dla kogoś o wiele bardziej delikatnego.

THREE FALL & MELANE
Melane Nkounkolo  – vocal
Lutz Streun – saxophone
Til Schneider – trombone
Sebastian Winne – drum

Zwiastun filmowy festiwalu

Kurt Elling z NOSPR na 20. Zadymce.

Aktualności

LOTOS Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa