PL EN

Polub nas na

MICHAŁ URBANIAK

Polski muzyk jazzowy, kompozytor i aranżer, grający głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. nowojorskiego Fusion Jazzu i aktualnie UrbJazzu. Jako pierwszy kreator muzyki fusion wprowadził rap i hip hop do jazzu, zakładając w roku 1989 zespół Urbanator, a od 27 stycznia 1995 Projekt UrbSymphony, gdzie obok zespołu jazzowego, rappera, komputera występuje cała orkiestra symfoniczna. Grał w popularnych klubach („Village Vanguard”, „Village Gate”) i w słynnych salach koncertowych (Carnegie Hall, Beacon Theatre, Avery Fisher Hall). Grał z gwiazdami takimi jak Weather Report, Freddie Hubbard, Elvin Jones, Herbie Hancock, Chick Corea, Miles Davis, George Benson, Billy Cobham. Urbaniak zapraszał i był zapraszany do współpracy przez wielu znanych jazzmanów (Lenny White, Wayne Shorter, Marcus Miller, Joe Zawinul, Ron Carter, Kenny Barron, Buster Williams, Quincy Jones).

Projekt specjalny – premiera na Zadymce!

Na Zadymce zaprezentuje specjalnie przygotowany na nasz festiwal Projekt Urbanator Śląski. W premierowym programie usłyszymy jazz inspirowany tradycyjną muzyką śląską. Projekt powstaje we współpracy z Grzegorzem Płonką – muzykiem, wokalistą, publicystą, społecznikiem, popularyzatorem śląskiej kultury. Płonka jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach liderem i wokalistą zespołów: „Ligocianie”, „FANGA” oraz „Grzegorz Płonka Trio”. 

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich tych, którym nie udało się kupić biletów na ten koncert – będzie można wysłuchać i obejrzeć go na żywo za pośrednictwem naszej strony www.zadymka.pl oraz Radio Katowice:

Zwiastun filmowy festiwalu

Kurt Elling z NOSPR na 20. Zadymce.

Aktualności

LOTOS Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa