Gala Bielskiego Jazzu

Gala Bielskiego Jazzu to wyjątkowy koncert pod każdym względem. Muzycznym, towarzyskim, rodzinnym i oczywiście jazzowym. Koncert, w którym legenda miesza się z teraźniejszością, gdzie zdanie „muzyka łączy pokolenia” nabiera prawdziwie synkopowanego znaczenia. Jak inaczej nazwać koncert, w którym na jednej scenie Klubu „Klimat” muzykować będą artyści wywodzący się z naszego miasta?
Jak nazwać koncert, na którym Bartek – syn Łukasza Golca wystąpi obok Kazimierza Jonkisza, rozpoczynającego swoją karierę w 1967 roku? Gdzie syn Krzyśka Maciejowskiego, pianista wystąpi przed profesorem swojego ojca – Andrzejem Zubkiem? Takich niespodzianek mamy dla Was więcej, bo i rodzin jazzowych w Bielsku-Białej moc. Zapraszamy Państwa na ten, pełen wspaniałych nazwisk koncert.

Ten szczególny koncert dedykujemy… a zresztą: „Wiecie po co jest ten koncert? To jest koncert na skalę naszych możliwości. Wy wiecie co my robimy tym koncertem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wychowane dzieciaki dzieciaków, których rodzice, dwadzieścia lat temu debiutowali na Zadymkowych jamach, a ich profesorowie w 1967 roku jako pierwsi w Bielsku-Białej grali jazz. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest koncert szczególny, w oparciu o cztery pokolenia – który zapamiętacie na długo! I to nie jest nasze ostatnie słowo!”

Wystąpią:

Apostolis Anthimos, Krzysztof Dziedzic, Łukasz Golec, Paweł Golec, Kazimierz Jonkisz, Krzysztof Maciejowski, Wojciech Myrczek, Beata Przybytek, Robert Szewczuga, Andrzej Zubek, Marcin Żupański, oraz między innymi: Wojciech Barteczek, Dawid Broszczakowski, Kamila Drabek, Patryk Gajda, Bartek Golec, Szymon Jarzmus, Artur Kudłacik, Eugeniusz Kubat, Antoni Kuzak, Jan Maciejowski, Piotr Matusik, Sabina Myrczek, Bartek Noszka, Miłosz Pieczonka, Katarzyna Pietrzko, Klaudia Wachtarczyk, Marek Wajdzik, Marta Wajdzik, Bogusław Skawina, Karol Żmija i inni…


KONCERT 18.02.2018, godz. 17.30

Klub Klimat, Galeria SFERA, Bielsko-Biała

LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa

Aktualności