Kurt Elling – Jazz and Orchestra

Od połowy lat 90. żaden wokalista jazzowy nie był tak odważny, dynamiczny ani tak interesujący jak Kurt Elling. Wniósł nowego, twórczego ducha do muzyki jazzowej. The Washington Post

Zdobywca nagrody Grammy Kurt Elling, według The New York Times jeden z najwybitniejszych wokalistów naszych czasów, specjalnie przybędzie do Polski by wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach wystąpić podczas jedynego koncertu w naszym kraju, będącego finałem jubileuszowej 20. Edycji LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Elling znany z technicznego opanowania i emocjonalnej głębi bogatego, cztero-oktawowego głosu barytonowego, słynie z poszerzania możliwości wokalistyki jazzowej, dzięki czemu stał się jednym z najpopularniejszych wykonawców współczesnego jazzu.

Podczas koncertu wystąpi ze swoim kwartetem oraz kilkudziesięcioosobową orkiestrą NOSPR pod batutą  Alexandra Humali.

„Z przyjemnością realizuję swoje projekty z nowymi muzykami. Zwłaszcza, że daje mi to okazję by spotkać się z nową publicznością” – powiedział Elling.

„Każda publiczność ma swoją osobowość i poziom energii, a dźwięki zależą od kształtu pomieszczenia. Staram się przy każdej okazji sprostać tej energii – by przestrzeń wypełniać muzyką a publiczność wprowadzić w dobry nastój. To dla mnie przyjemność i mam nadzieję, że dla publiczności będzie to coś równie przyjemnego i ekscytującego „- powiedział Elling.

Podczas koncertu Kurt Elling wykona część utworów ze swoich najnowszych płyt. W programie nie zabraknie również nowoczesnych interpretacjami standardów jazzowych i, oczywiście, mistrzowskiej improwizacji.

Skład zespołu:

Kurt Elling – wokal
Stu Mindeman – fortepian
Clark Sommers – kontrabas
John McLean – gitara
Christian Euman – perkusja

oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach pod batutą Alexandra Humali


KONCERT 25.02.2018, godz.  19.00
Sala Koncertowa NOSPR w Katowicach, pl. Wojciecha Kilara 1

ZAMÓW BILET

LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa

Aktualności